העסקת מאבטחים חסרי ניסיון

חברת אבטחה

בין אם מדובר באבטחה של מתקנים או באבטחת אישים, העבודה צריכה להיעשות על ידי מאבטחים מנוסים ואיכותיים. הזמנת שירותי אבטחה מחברת אבטחה המעסיקה מאבטחים חסרי ניסיון או הכשרה מתאימים עלולה להתברר כהחלטה גרועה. אולי בטווח הקצר ניתן לחסוך כסף על אבטחה באמצעות העסקת מאבטחים חסרי ניסיון. אבל כדי להבין על מה מדובר עליכם להבין כי כאשר מאבטחים ללא ניסיון מתאים מאבטחים את העסק שלכם, אתם חשופים למגוון בעיות כשבראש ובראשונה אתם מקריבים את השקט הנפשי שלכם.

לדוגמה – אם מדובר בשמירה על מחסן או חנות, אתם מסתכנים בגניבה של ציוד יקר ערך. אם מדובר בשמירה על שמירה על מבנים בתעשיית ההיי-טק אתם מסתכנים בדליפה של מידע עסקי מסווג החוצה.

צריך להבין גם את ההשלכות המשניות הפועלות על עסק או חנות שנפרצים ונשדדים. מדובר בזנק תודעתי על ציבור הקונים, הלקוחות והעובדים במקום העלולים ליצור הפסדים משניים משמעותיים.

כל זה מסביר מדוע לא כדאי להתפשר על איכות ורמת המאבטחים בעסק שלכם.

חברת אבטחהדוגמאות נוספות – תארו לעצמכם שברשותכם חנות הממוקמת בקניון שבו מועסק מאבטח מטעם חברת אבטחה. ההבדל בין מאבטח מנוסה למאבטח חסר ניסיון יכול להתבטא באופן הבא – נניח שהסתנן לקניון פושע המתכנן לגנוב ארנקים של לקוחות בקניון. מאבטח מנוסה עשוי לחסום אותו מלהיכנס לקניון או לפחות להפעיל עליו מעקב צמוד. בכל מקרה ניתן לשער כי מאבטח מנוסה יוכל למנוע מאותו עבריין לבצע את זממו. לעומת זאת מאבטח שאינו מנוסה, במקרה הטוב עשוי להיות עד לגניבה, אך לא ניתן לצפות ממנו להגיב במהירות ולסכל את הפעילות העבריינית.

לעיתים קרובות מדי בעלי החנויות והנהלת הקניון אינם מעריכים נכון את הערך הגדול שמאבטח מיומן ומנוסה מוסיף לקניון. למעשה כאן לא מדובר רק בסיכול פעולות פליליות כגון גניבה, אלא אף בסיכול ניסיונות לביצוע אירועי טרור. קחו לדוגמא את אירועי הטרור בקניון בקניה. באותה העת, ברגע שפרץ אירוע הטרור בקניון, המאבטחים, שהרי חסרי ניסיון, פשוט נטשו את עמדותיהם במנוסה וכך לקוחות הקניון נפלו לידיהם של הטרוריסטים. כך שבכל הנוגע להעסקת מאבטחים, תמיד יש לחשוב על הטווח הארוך, ותמיד להעדיף כישורים מתאימים על פני מחיר זול. התפשרות על רמת האבטחה פשוט עלולה לעלות במחיר יקר מדי, הן מבחינת הנזק התדמיתי והכלכלי שעשוי להיגרם לאותו מרכז קניות והן מבחינת תשלום בחיי אדם – מחיר כבד מנשוא שאינו אמור להיגבות לעולם מאנשים חפים מפשע בוודאי לא במהלך ביקור שגרתי בקניון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *