המאבטח האידאלי – קווים לדמותו

בחנו את עצמכם. האם אתם מתאימים לתפקיד איש אבטחה? מדובר בעבודה מעניינת ומאתגרת. למעשה, עולם האבטחה מציע מגוון תפקידים בארץ ובעולם. בהתאם לכישורים ולצורך של כל חברת אבטחה מוגדרים תפקידי אבטחה שונים: אבטחה אלימה, אבטחת אישים, שמירה, פינוי משיגי גבול, ועוד.

תכונות חיוניות לעובדים בתחום האבטחה

יכולות קרב מגע התקפיות והגנתיות –להתנגד או לתקוף מטרה אנושית הם חלק מעבודת האבטחה. פתרון ללא הפעלת אלימות הוא הפתרון העדיף ברוב המקרים, אך כאשר מופעלת אלימות כלפי המאבטח הוא נדרש להגיב כראוי.

היגיון בריא – יש לדעת מה לעשות, ברגע הנכון ולא שנייה אחרי – או במילים אחרות, יש צורך בהיגיון בריא כדי להיות מאבטח טוב, גם אם זה אולי נשמע מעט טיפשי.

להיות לבד – מאבטחים שיכולים לשמור על עירנות ומיקוד לאורך שעות ארוכות – ללא ספק יהיו מועמדים בעלי יתרון גדול עבור כל חברת שמירה ואבטחה. אבטחת מתקנים ובניינים כמו גם עבודות אבטחה אחרות – אלו עבודות שלעיתים קרובות דורשות הישארות לבד למשך זמן רב.

רוגע – תכונה חשובה נוספת אצל מאבטחים היא היכולת לשדר רוגע. כמובן, בתוך תוכו איש אבטחה צריך להיות דרוך ומוכן לכל התרחשות אבל כלפי חוץ אין טעם להלחיץ את הסביבה על כל דבר קטן, ופעמים רבות יש צורך להיטמע בתוך אוכלוסיה וגם כאן היכולת לשדר רוגע עוזרת לתפקוד תקין ולמעשה תורמת למאמצי האבטחה.

חשדנות וסקרנות – אלו הן תכונות שמפרידות בין מאבטח בינוני למאבטח טוב, שהרי מאבטח מטבעו צריך להיות אדם ערני ודרוך ביחס למתרחש סביבו, וגם קורטוב של חשדנות יועיל לו במילוי תפקידו.

החלטיות – מאבטחים נדרשים לקבל החלטות כהרף עין. אנשים מהוססים או שקבלת החלטות אינה דבר שהם מורגלים בו יתקשו להתמיד בתפקידי אבטחה ושמירה.

תקשורת ברורה ואפקטיבית – במהלך התרחשות ביטחונית התקשורת בין חברי צוות האבטחה צריכה להיות קצרה, תמציתית וכזו שאינה משתמעת לשתי פנים. היכולת לתקשר בצורה טובה יכולה להוות את ההבדל בין ניהול מוצלח של אירוע ובין תקלה שעלולה להוביל לאסון. איש אבטחה צריך לדעת לתקשר נכון עם הסביבה – בשוטף ובמיוחד בעת אירוע ביטחוני.

אמינות – אמנם יותר קשה לחנך לערכים אנשים בוגרים אך ניתן לראות כאמינות כתנאי מקדים לקבלה לעבודה. לכן חברות אבטחה מקפידות לקבל לעבודה אך ורק מאבטחים ללא עבר פלילי.

יכולות פיזיות – על מנת לתת מענה לסכנות ואיומים נדרשת לא פעם יכולת פיזית להתמודד עם המצב ולהסיר את האיום. היכרות עם הסביבה – על המאבטח להיות בעל אוריינטציה טובה, להכיר ולהתמצא במקום עליו הוא מופקד "כמו את כף ידו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *