מאבטחים ללא נשק לעומת מאבטחים חמושים

מאבטחים ללא נשק לעומת מאבטחים חמושים

האם מאבטחים לא חמושים יכולים לספק הגנה מספקת?

האם אבטחה זו אינה בטוחה פחות ביחס לאבטחה רגילה (חמושה)?

התשובה היא בהתאם למקום שאותו יש לאבטח. בחלק מהמקומות מאבטחים לא חמושים יספקו הרתעה והגנה מפני גורמים עוינים.

מאבטחים ללא נשק לעומת מאבטחים חמושים

ההבדל בין מאבטחים חמושים לאלו שאינם חמושים הוא בעיקר ברמת ההכשרה הנדרשת עבור כל אחד מהם. כמובן שמאבטחים חמושים זקוקים להכשרה בשימוש בכלי נשק והפעלת כוח.

במקרים מסוימים מאבטחים חמושים הם הכרח לטובת הגנה מספקת – בין היתר מדובר במקרים של העברת כסף או סחורה יקרה בין עסקים. במקרים אלו דרושה הרתעה גבוהה אותם יכולים לספק מאבטחים חמושים. כמובן שהנשק הוא לא רק להרתעה אלא עשוי להיות בשימוש על מנת להסיר איומים כאלו או אחרים.

עסקים בדרגת סיכון גבוהה זקוקים לאבטחה חמושה ומאבטחים חמושים.

מתי תתאים אבטחה לא חמושה? כאשר יש צורך באבטחה "שקופה", כלומר כזו שנטמעת באוכלוסייה ואינה מושכת תשומת לב מיוחדת. במקרים כאלו רצוי להימנע מנוכחות של מאבטח חמוש כיוון שזו עלולה לעורר מתח ועצבנות בקרב חלק מהאנשים הנוכחים במקום ולכן יש לקחת זאת בחשבון.

מאבטחים לא חמושים מתאימים גם לסוגים שונים של מעקב שבו אין אנו מעוניינים לעורר חשד. כמו כן, במקרים מסוימים אבטחה לא חמושה תתאים כשמדובר בעסקים הנמצאים ברמת סיכון נמוכה.

יש לקחת בחשבון כי מאבטחים לא חמושים לא יתאימו לכל תפקידי האבטחה הקיימים ולכן יש לוודא כי תפקידי אבטחה מאויישים בכוח אדם המתאים לתפקיד. זהו למעשה תפקידה של חברת האבטחה לשבץ את העובדים למשימות אבטחה התואמות את הכישורים והיכולות שלהם. אם אינכם בטוחים איזה סוג אבטחה דרוש לכם תוכלו להתייעץ על חברת אבטחה כזו אשר תתאים עבורכם אישית את פתרונות האבטחה לפי הצרכים שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *