סוגים שונים של מאבטחים

סוגים שונים של מאבטחים

אדם חמוש עם ארשת פנים רצינית – זהו הדימוי העולה בראשנו בד"כ כשאנחנו חושבים על מאבטח חמוש. אך למעשה ישנם סוגים שונים של מאבטחים. קיימים תחומי התמחות שונים בעולם האבטחה – ובעלי התפקידים השונים נבדלים ביניהם גם בסממנים החיצוניים.

סוגים שונים של מאבטחיםמהם סוגי המאבטחים העיקריים הקיימים?

  1. מאבטחים חמושים – נשכרים לצורך הגנה על חיי אדם ו/או לשמירה על ציוד רב ערך. הכשרתם כוללת אימונים עם וללא כלי נשק, עבור מגוון רחב של סיטואציות כשבסופו של דבר תפקיד המאבטח לספק הגנה וביטחון עבור הלקוח תוך שימוש במגוון כלים ואמצעים.
  2. מאבטחים במרכז בקרה או בכניסה לבניין – להבדיל ממאבטחים הנדרשים להיות ניידים
  3. מאבטחים במשרדים ממשלתיים – הגנה על הבניין ועל השירותים הניתנים בו – בד"כ מדובר על עובדי מדינה ולא על עובדי חברת אבטחה פרטית.
  4. מאבטחים אישיים – חברת אבטחה מספקת כוח אדם זה במטרה לספק הגנה על אומנים או פוליטיקאים (אח"מים – אישיות חשובה מאוד).
  5. מאבטחים לחברות – מיועדים להגנה בעסקים וחברות. מפעלים, בתי חולים, קניונים – אלו הן חלק מהדוגמאות מהם נדרשים מאבטחים לאבטחה בתוך המתחם ובכניסה אליו. התפקיד כולל בדיקה של העוברים והשבים בדרכים שונות. גם במגדלי יוקרה מוצבים לעיתים מאבטחים שתפקידם לשמור על הבניין ועל יושביו. מאבטחים מסוג זה צריכים להיות בכושר פיזי המאפשר להם לפטרל ולעמוד על הרגליים לזמן ממושך, וכמו כן להיות בעלי יחסי אנוש טובים כדי לא ליצור עימותים מיותרים בנקודות הבידוק.
  6. מאבטחים ניידים – מאבטחים שתפקידם לפטרל סביב בניין ולפעול לאיתור סכנות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *